1
/
of
5
Quality Gold
10k White Gold 5mm Half Round with Edge Wedding Band Size 7.5
10k White Gold 5mm Half Round with Edge Wedding Band Size 7.5
Regular price
$607.12 USD
Regular price
$1,011.87 USD
Sale price
$607.12 USD
Taxes included.
Quantity
Couldn't load pickup availability
Product Details | |
|---|---|
| Material; Primary - Purity | 10K |
| Finish | Polished |
| Stone Quantity | 1 |
| Plating | Rhodium |
| Band Width | 5 mm |
| Stone Setting | Ring Machine |
| Size (Minimum) | 7.5 |
| Size (Maximum) | 7.75 |
| Sizing Adjustment Increment | 0.25 |
| Feature | Solid |
| Material; Primary | Gold |
| Ring Fit | Standard |
| Sizeable | Yes |
| Stone Shape | TBD |
| Stone Size | |
| Thickness | 1.6 mm |
| Engravable | Yes |
| Product Type | Jewelry |
| Jewelry Type | Rings |
| Material; Primary - Color | White |
| Ring Type | Wedding Bands |
| Edge Type | Ridged |
| Stone Type (Other) | Side Stone Mounting(s) |
| Ring Shape | Half Round |
Share
